Na rzecz osób niepełnosprawnych

Radni przyjęli ?Program Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Mieście Tarnowie na lata 2011-2015?.

Zawiera on przede wszystkim zadania uwzględniające aktualne potrzeby niepełnosprawnych mieszkańców. Dokument określa najważniejsze cele w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym oraz zawiera aktualną diagnozę tego środowiska.

Jako najważniejsze zadania Program wymienia m. in. działania na rzecz praw osób niepełnosprawnych, ich opieki oraz rehabilitacji medycznej, społecznej i zawodowej. Nie zapomniano również o edukacji, likwidacji barier, dostępie do kultury, sportu, a także turystyki i rekreacji.

Projekt Programu został pozytywnie zaopiniowany przez Powiatową Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Tarnowa.

Przypomnijmy, że ?Program Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Mieście Tarnowie na lata 2011-2015? jest kolejnym już tego typu dokumentem, po przyjętym przez Radę Miejską w Tarnowie w 2003 roku Miejskim Ramowym Programie Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2003-2006 oraz uchwalonym w 2007 roku Programie Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Mieście Tarnowie na lata 2007-2010.

dodany 2011-02-28 11:38 przez iwona.kaminska

źródło: UM Tarnów/własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją